HĽADÁTE NIEČO?

HĽADÁTE NIEČO?

Čoho sa Vaša otázka týka?
Tieto otázky sa objavujú pomerne často. Je dosť pravdepodobné, že svoju odpoveď nájdete nižšie.

 • VŠEOBECNÉ

  1. Prečo je na výrobkoch zoznam použitých ingrediencií v angličtine?

   Názvoslovie látok, ktoré sú uvádzané v zozname ingrediencií každého kozmetického výrobku, je jednotné v celej Európskej únii. Vydala ho medzinárodná komisia INCI (International Nomenclature Cosmetic Ingredients) a všetci výrobcovia kozmetických produktov ho musia dodržovať.

   Zhoda názvosloví ingrediencií dáva zákazníkovi s alergiou možnosť zistiť ešte pred kúpou, či výrobok neobsahuje látky, ktoré by u neho mohli vyvolať alergickú reakciu. Ak máte akékoľvek otázky ohľadne zloženia výrobkov NIVEA MEN, kontaktujte nás. Radi Vám poskytneme ďalšie informácie.

  2. Ako je testovaná kožná znášanlivosť výrobkov NIVEA MEN?

   Bezpečnosť a kožná znášanlivosť výrobkov NIVEA MEN je veľmi starostlivo overovaná ešte pred tým, než sú uvedené na trh. Testy sú robené v laboratóriách NIVEA a v ďalších nezávislých výskumných inštitútoch. Napriek tomu nie je možné nikdy úplne vylúčiť nežiaducu reakciu, ktorá môže byť spôsobená individuálnou precitlivenosťou na niektorú z ingrediencií.

  3. Je výrobok naozaj bez alkoholu, ak je v zložení výrobku uvedený napr. etyl alcohol?

   V chémii existuje skupina látok so spoločným názvom "alkoholy". Od ich fyzikálneho skupenstva, pevného či tekutého, závisia tiež odlišné vlastnosti.

   Ak je výrobok označený "no alcohol - bez alkoholu", znamená to, že neobsahuje etylalkohol, ktorý je súčasťou alkoholických nápojov. Etylalkohol má v kozmetických prípravkoch osviežujúci a posilňujúci účinok. V podrobnom zozname ingrediencií uvedenom na obale je etylalkohol označený ako "alcohol" alebo "alcohol denat".

   Aliphatické alkoholy (cetearyl alcohol alebo lanolin alcohol) sú pevné látky, ktoré sa používajú napríklad ako emulgátory s výživným účinkom, ktoré dávajú výrobku potrebnú konzistenciu, alebo ako vyhladzujúca prísada v pleťových krémoch.

  4. Aké vysoké percento vody obsahujú krémy a emulzie?

   Obsah vody v všetkých emulziách na trhu sa pohybuje medzi 70 až 90 %. Najnovšie vedecké štúdie preukázali, že dostatočná hydratácia obmedzuje precitlivenosť citlivej pleti. Obsah vody v známom NIVEA Creme je cca 70 %. Vďaka výbornej kožnej znášanlivosti a výživnému účinku je NIVEA Creme obľúbený už po desaťročia. V jeho prípade je použitý typ emulzie "voda v oleji".

 • HOLENIE

  1. Čo je lepšie: mokré alebo suché holenie?

   Najvhodnejší spôsob holenia závisí od typu Vašej pleti a od Vašich zvyklostí (napr. pri silnej forme akné sa skôr odporúča suché holenie). Pre mokré holení hovorí dôkladnosť, pre suché zasa rýchlosť a pohodlie.

   V oboch prípadoch by ste však mali pleti po holení dopriať regeneračnú a upokojujúcu starostlivosť: napr. použiť balzam po holení obohatený o hydratačné látky a vitamíny.

  2. Čo robiť, keď sa pri holení porežem?

   Pri menších rankách obvykle stačí studená voda. Pri silnejšom krvácaní pomôže antibakteriálna (kamencová) tyčinka, ktorá zastavuje krvácanie (predáva sa v lekárňach).

  3. Takmer vždy mám po holení podráždenú pleť so začervenanými škvrnami a vriedkami. Čím to je?

   To môže mať celý rad dôvodov.
   Neholíte sa napr. proti smeru rastu fúzov?
   Netlačíte príliš na holiaci strojček?
   Nepoužívate silno parfumované prostriedky na holenie s vysokým obsahom alkoholu?
   Netriete si po holení pokožku uterákom, miesto aby ste ju len ľahkými dotykmi osušili?

   Môže to spôsobiť i zlé nastavenie holiacej čepele... Pri pretrvávajúcich problémoch Vám najlepšie poradí kožný lekár.

  4. Často mávam zarastené fúzy. Ako k tomu dochádza a čo sa dá proti tomu robiť?

   Zarastajúce fúzy bývajú väčšinou dôsledkom chýb, ktorých sa muži dopúšťajú pri holení.

   Pravidlo č. 1 pri mokrom holení: nikdy sa nehoľte proti smeru rastu fúzov! Kto sa holí krížom krážom, fúzy nešetrne ťahá, zbytočne pleť zaťažuje a zvyšuje riziko zapálenia. Zrohovatená pleť často zabraňuje rastu fúzu, ktorý potom zostáva pod povrchom a zarastá.

   Ďalšou príčinou zarastania fúzov býva, najmä pri nečistej pleti, zmena vlasového folikulu (vačku) a tým i zmena smeru rastu fúzu. Ten potom zarastá šikmo pod pokožku. Zarastené fúzy sa dajú väčšinou opatrne odstrániť pinzetou, ale iba v prípade, že sa okolo fúzu nevytvorilo začervenané miesto. Potom je lepšie poradiť sa s dermatológom.

  5. Aký je rozdiel medzi gélmi, penami a krémami na holenie?

   Výber prípravku na holenie je skutočne vecou osobných preferencií.

   Výhodou peny na holenie je, že ju možno použiť veľmi rýchlo a nanáša sa priamo na pleť.

   Na druhej strane, gél na holenie treba naniesť najprv do dlane, a s nádobou netreba pred použitím trepať. Krúživými pohybmi prstov vznikne z malého množstva gélu bohatá pena.

   Holenie pomocou krému na holenie je klasický spôsob. Vyžaduje však štetku na holenie. Krúživými pohybmi vytvorte navlhčenou štetkou krémovitú penu.

 • PO HOLENÍ

  1. Ponúka značka NIVEA MEN výrobky po holení, ktoré neobsahujú alkohol?

   Áno! Existuje špeciálne rad výrobkov NIVEA MEN SENSITIVE určený výhradne pre mužov s citlivou pleťou (spoznáte ho podľa bielej farby obalu).

  2. Môžem sa zaobísť bez výrobkov po holení?

   Len v núdzi! Prostriedky po holení sú totiž nevyhnutným zakončením každého kvalitného holenia. Každodenné holenie pleť tváre veľmi namáha, a preto je nevyhnutné jej po holení poskytnúť nevyhnutnú starostlivosť a regeneráciu.

   Ošetrujúce výrobky po holení NIVEA MEN poskytujú pleti to, o čo ju holenie pripravilo: hydratáciu a upokojenie. Lipidy pokožku ošetrujú a po holení ju zvláčňujú. Vitamíny a provitamíny pleť chráni a podporujú proces jej regenerácie.

  3. Mám veľmi citlivú pleť. Keď použijem vodu po holení, páli ma tvár. Existuje nejaké riešenie?

   Áno. Nepríjemné pálenie s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobuje vysoký obsah alkoholu a parfumu vo výrobku, ktorý po holení používate. Skúste iný, ktorý neobsahuje alkohol a je bez parfumácie - je teda k pleti šetrnejší a vďaka tomu ho pleť lepšie znáša. Vyskúšajte napr. NIVEA MEN Balzam po holení SENSITIVE.

  4. Používam balzam po holení. Je normálne, že po každom holení páli?

   Nie, to samozrejme nie je. Pálenie pleti spôsobuje alkohol obsiahnutý vo väčšine balzamov po holení. Ošetrenie pleti po holení by ju malo predovšetkým upokojovať, preto je lepšie používať výrobky s minimálnym či žiadnym obsahom alkoholu. Nedráždia Vašu pleť a zaisťujú jej optimálne ošetrenie.

 • STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ

  1. Prečo by som mal používať špeciálnu kozmetiku pre mužov?

   Pleť mužov sa v mnohých ohľadoch líši od ženskej pleti. Je až o 30 % hrubšia a spojivové tkanivo podkožia má inú štruktúru. Navyše dokáže viazať väčšie množstvo vody, a preto je oveľa pevnejšia než pleť ženská. Má menšie sklony k vysúšaniu, a tým i k tvorbe vrások. Pleť mužov sa ale viac mastí, preto u nich najmä v mladšom veku dochádza k častejšiemu upchávaniu pórov a vzniku neestetických pupienkov.

   Týmto špeciálnym potrebám vychádza v ústrety program "4 kroky starostlivosti o pleť" vyvinutý odborníkmi z laboratórií NIVEA špeciálne pre potreby mužskej pleti - od čistenia cez holenie a starostlivosť po holení, až po unikátnu ošetrujúcu starostlivosť.

  2. Čo znamená Q10?

   Q10 označuje pleti vlastný koenzým Q10, ktorý dodáva kožným bunkám energiu.

   Rýchle tempo moderného života a nepriaznivý vplyv životného prostredia negatívne ovplyvňujú vzhľad pleti a spôsobujú zvýšenú potrebu koenzýmu Q10. NIVEA MEN Energizujúci pleťový krém Skin Energy Q10 pre mužov týmto dôležitým koenzýmom zásobuje pleť, čím podporuje jej prirodzenú regeneráciu.

  3. Mám používať iné prípravky v lete a iné v zimnom období?

   Nízka teplota vonku a teplý vzduch vo vyhrievaných miestnostiach vysušujú pleť oveľa rýchlejšie než za bežných podmienok. Preto je potreba hydratácie v zime rovnako dôležitá ako v lete. V zimnom období je však vhodnejšie použiť mastnejšie krémy, ktoré pleť nielen hydratujú, ale súčasne pomáhajú hydratáciu v pleti udržovať na dlhý čas. V lete pleti vyhovujú hydratačné krémy s vyšším obsahom vody.

  4. Prečo sa pod očami vytvárajú tmavé kruhy a opuchliny, a ako tu môže pomôcť očný krém?

   Tmavé kruhy pod očami a opuchliny môžu vznikať pri nedostatku spánku či nezdravom životnom štýle. Mikrocirkulácia v oblasti okolo očí je veľmi slabá, a tak môže ľahko dôjsť k spomaleniu odvodu metabolického odpadu. Nedostatok spánku a konzumácia alkoholu môžu spôsobovať práve také poruchy, ktoré sa potom viditeľne prejavujú ako opuchliny. Aby sa telo zbavilo látok, ktoré nemožno úplne rozložiť, dochádza k rozširovaniu ciev. A pretože je pleť pod očami veľmi tenká (približne 0,5 mm v porovnaní s 2 mm v ostatných oblastiach tváre), prejavujú sa tu tieto rozšírené cievy ako tmavé zafarbenie.

   Vmasírovanie chladivého očného krému do oblasti pod očami môže viditeľne zmierniť tmavé kruhy a opuchliny.

 • INTERNETOVÉ STRÁNKY

  1. Prečo nemôžem na mojich stránkach nájsť výrobky ako sú prípravky na opaľovanie či iné telové mlieka?

   Webové stránky NIVEA MEN v tejto chvíli prezentujú výrobky, ktoré sú určené špeciálne pre mužov. Na našich NIVEA stránkach www.NIVEA.com nájdete všetky výrobky NIVEA určené pre mužov i ženy.

  2. Prečo nie sú k dispozícii moje národné stránky NIVEA MEN?

   NIVEA MEN stále pracuje na poskytovaní národných stránok NIVEA MEN pre všetky krajiny. Vďaka neustálemu zdokonaľovaniu dúfame, že sa nám v skorej dobe podarí spustiť webové stránky pre Vašu krajinu.

  3. Prečo sa mi nezobrazí celý obsah webovej stránky? Na obrazovke sa objavila správa, ktorá požaduje Flash plug-in.

   Internetové stránky NIVEA MEN, podobne ako väčšina najmodernejších webových prezentácií, využívajú pre vybraný obsah technológiu Adobe Flash. Ak vo svojom počítači nemáte nainštalovanú aktuálnu verziu Adobe Flash Player, môžete si ho zadarmo stiahnuť na www.adobe.com.

  4. Text na internetových stránkach NIVEA MEN sa mi nezobrazuje správne. Kde je chyba?

   Problémy so správnym zobrazením textu môžu byť zapríčinené užívateľským nastavením Vášho prehliadača (napr. nastavenie veľkosti textu je príliš veľké) alebo možno používate prehliadač, pre ktorý nie sú stránky NIVEA  MEN optimalizované. Pre správne zobrazenie obsahu internetových stránok NIVEA MEN odporúčame používať Internet Explorer od verzie 9.0 vyššie, Mozilla Firefox verzia 12 a vyššia, Safari verzia 6 a vyššia alebo Chrome 19 a vyššia.

  5. Používa NIVEA MEN na svojich stránkach cookies?

   Áno. Internetové stránky NIVEA MEN využívajú výhody cookies pre jednoduchšiu navigáciu a jednoduchšie ukladanie osobného nastavenia a preferencií svojich návštevníkov. Platnosť zvolených cookies vyprší šesť mesiacov po Vašej návšteve stránok NIVEA MEN. Nastavenie cookies na svojom počítači môžete zmeniť v nastavení prehliadača (pozri. dokumentácia prehliadača).