Get your PHD in shaving

ZÍSKAJTE TITUL V HOLENÍ

Dokonalé oholenie spočíva v dokonalej príprave. Ak ju zanedbáte, pokožka Vám odpovie drobnými poraneniami, podráždením, zarastenými fúzami či začervenaním. A vzhľadom na to, že sa budete za svoj život holiť ešte tak 20 000-krát, nebude na škodu zvládnuť holenie ako profesionál.

  1. 1. ČISTENIE
  2. 2. HOLENIE
  3. 3. STAROSTLIVOSŤ PO HOLENÍ

1. ČISTENIE

Na nahriatom uteráku, ktorý pripraví Vašu tvár na holenie u holiča, asi niečo bude. Doma Vám však postačí horúca sprcha, ktorá má rovnaký efekt – otvorí póry a zmäkčí Vaše fúzy.

Čistiaci gél či ešte lepšie pleťový peeling by mal byť prvým zázračným elixírom v príprave na holenie. Čistenie nielenže napriami fúzy, aby sa lepšie holili, ale tiež odstráni mikroskopické odumreté bunky a nečistoty z povrchu Vašej pokožky. Takéto jemné “obrúsenie” jej povrchu zaisťuje hladký sklz žiletky a dokonalejšie oholenie.

2. HOLENIE

Voľba medzi penou, krémovým mydlom alebo gélom na holenie je iba otázkou Vašich osobných preferencií.

Ak máte skutočne silné fúzy, vyberte si výrobky, ktoré sú vyvinuté špeciálne pre ne. Tak uľahčíte hladký sklz strojčeka a znížite pravdepodobnosť, že sa Vaše holenie zmení na krvavý kúpeľ z béčkových hororov. Oholenie extrémne tvrdých fúzov Vám tiež zjednoduší použitie peelingu pred holením.

TECHNIKA:
Pre čo najtesnejšie oholenie vypnite pokožku tváre jednou rukou a jedným pevným ťahom ohoľte miesto po smere rastu fúzov. Vyhnite sa krátkym ťahom všetkými smermi ani nehoľte jedno miesto niekoľkokrát bezprostredne za sebou, predídete tak ďalšiemu podráždeniu. Ak nie ste s oholením spokojní, dlhé ťahy opakujte a ak je to skutočne nevyhnutné, tentoraz môžete strojček viesť i proti smeru rastu fúzov.

3. STAROSTLIVOSŤ PO HOLENÍ

Holenie predstavuje pre pokožku tváre veľkú záťaž, preto je starostlivosť po holení rovnako dôležitá ako príprava. Množstvo mužov stále ešte používa vody po holení s obsahom alkoholu alebo dokonca parfumované kolínske. Tým však svojej pokožke rozhodne neprospejete, pretože alkohol vysušuje a zvyšuje riziko podráždenia pokožky po holení.

Po opláchnutí tváre studenou vodou, ktorá pomôže uzavrieť póry, použite zvláčňujúci prípravok po holení. Či si vyberiete balzam alebo vodu po holení, je len na Vás. Nezabudnite však, že výrobok, ktorý obsahuje viac ako 50 % alkoholu, s vysokou pravdepodobnosťou spôsobí podráždenie a vysušenie pokožky. Zvláčňujúce vody po holení NIVEA MEN obsahujú len 30 % alkoholu – čo bohato stačí na dezinfekciu pokožky po holení bez rizika vzniku podráždenia či pálenia.